Pożyczki i kredyty gotówkowe

Chciałbym Ci przedstawić porady dotyczące uzyskiwania pożyczek i kredytów gotówkowych.

 • Co to jest BIK?
  BIK - Biuro Informacji Kredytowej BIK to nie jest czarna lista dłużników, jak niektórym się wydaje. BIK to instytucja, która przechowuje historię kredytową osób. Banki zgłaszają do niej osoby, gdy biorą u nich kredyt. Gdy płacą (...)
 • Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach
  Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach Z reguły banki zanim udzielą pożyczkę chcą jakieś zaświadczenie o tym, że masz dochody. Może to być umowa o pracę albo potwierdzenie renty albo emerytury. Co jeśli nie masz stałego dochodu? Na (...)
 • Pożyczka gdy ma się tylko alimenty
  Pożyczka gdy ma się tylko alimenty Często otrzymuję pytania czy można zaciągnąć pożyczkę, gdy ma się tylko alimenty jako źródło dochodu. Niestety banki nie biorą pod uwagę alimentów gdy wyliczają Twoją zdolność kredytową. To dlatego, że jest to (...)
 • Co to są firmy pozabankowe?
  Co to są firmy pozabankowe? Szukając pożyczek na pewno natknąłeś się na sformułowanie "firmy pozabankowe". Co to takiego? Firmy pozabankowe to firmy świadczące usługi finansowe, które nie są bankami. Nie spełniają wszystkich wymogów stawianych bankom (zabezpieczenia, procedury) (...)
 • Pożyczka w koncie bankowym
  Pożyczka w koncie bankowym Coraz więcej banków reklamuje się, że oferuje pożyczkę lub kredyt na koncie bankowym. Co to jest? Jeśli posiadasz konto bankowe i masz na nie jakieś wpływy (czasami wystarczy jeden), to możesz poprosić bank (...)
 • Karta kredytowa zamiast pożyczki
  Karta kredytowa zamiast pożyczki Jeżeli często potrzebujesz pożyczyć pieniądze na krótki okres, warto żebyś zastanowił się nad wyrobieniem karty kredytowej. Pozwala Ci na płacenie w sklepach na nieoprocentowany kredyt, zwykle do 54 dni. Musisz natomiast pamiętać, (...)
 • Prowizja za uruchomienie kredytu
  Prowizja za uruchomienie kredytu Pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, bo możesz ją przeoczyć, to prowizja za uruchomienie kredytu. Dotyczy to kredytów gotówkowych i też hipotecznych. Bank wyliczy Ci ratę, jaką będziesz spłacał co miesiąc. (...)
 • Konta internetowe - tańsze i z limitami kredytowymi
  Konta internetowe - tańsze i z limitami kredytowymi Na rynku polskim jest wiele ofert banków, które nie mają swoich oddziałów w swiecie rzeczywistym. Dostęp do konta jest przez Internet, a początkowe formalności załatwia się drogą (...)
 • Kredyty konsolidacyjne
  Kredyty konsolidacyjne Banki często reklamują kredyty konsolidacyjne, dzięki którym oszczędzisz na ratach kredytów. Na czym one polegają? Wygląda to tak, że bierzesz jeden nowy kredyt, którym spłacasz kilka starych kredytów, np. kredyt gotówkowy, samochodowy, mieszkaniowy. Od tego (...)
 • Pożyczki bez BIK
  Pożyczki bez BIK Jeśli masz złą historię w BIK, to nie otrzymasz pożyczki w banku. Gdzie w takim razie szukać jeśli potrzebujesz gotówki? Najpierw można spróbować w lokalnym SKOKu. Często nie odrzucają one od razu za złą historię (...)
 • Zdolność kredytowa - jak liczą ją banki?
  Zdolność kredytowa - jak liczą ją banki? Gdy zaczynasz szukać pożyczki lub kredytu, stykasz się z pojęciem zdolności kredytowej. Bank musi wyliczyć czy według niego będziesz w stanie spłacać kredyt, który Ci udzieli. Każdy bank inaczej liczy zdolność (...)
 • Pożyczka pod hipotekę - czy warto?
  Pożyczka pod hipotekę - czy warto? Pożyczka hipoteczna to pożyczka, gdzie zabezpieczeniem dla banku jest Twoja nieruchomość, np. dom lub mieszkanie. Jest ona tańsza niż pożyczka bez zabezpieczenia (bo bank ponosi mniejsze ryzyko) i może być (...)
 • Pożyczka gdy rata przekracza połowę dochodu
  Pożyczka gdy rata przekracza połowę dochodu Kiedyś banki udzielały pożyczek o wiele mniej restrykcyjnie niż dzisiaj. Każdy bank wyliczał zdolność kredytową według własnych kryteriów, czasami bardzo elastycznych. Doprowadziło to do bardzo dużego zadłużenia polskiego społeczeństwa. Banki otrzymały zalecenie, (...)
 • Limity kredytowe
  Limit kredytowy na koncie Limit kredytowy na koncie, albo inaczej limit zadłużenia lub kredyt odnawialny na koncie, pozwala Ci brać pieniądze kiedy ich potrzebujesz. Bank przyznaje Ci limit określonej wysokości. Kiedy skonczą Ci się pieniądze na (...)